Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Lite lagom bitter.. Maken och jag äter likadant (fast jag äter mindre förstås), han har gått ner 7 kg sen årsskiftet och jag har gått upp 2 kg![]()
Helt klart skumt.
Alltså min våg. Fett oklar
Vägde mig nyss. 62,1 kilo! Vilket borde innebära en rätt rejäl viktuppgång. Flyttade runt vågen, och jepp, den stod fast på 62,1 kilo. Hämtade en blomkruka och ställde mig på vågen med den i famnen. Vågen visade fortfarande samma vikt.Sen efter att jag ställt bort blomkrukan vägde jag helt plötsligt 58 kilo (på samtliga ställen i lägenheten).
Joråsåatt eeee?
- 0,4 kilo. Apropå konstiga orsakssamband så verkar vikten ta ett skutt neråt dagen efter att jag ätit prinsesstårta. Det hände även härom veckan.
De dagar du ätit prinsesstårta, har du legat högre på det totala kaloriintaget då?- 0,4 kilo. Apropå konstiga orsakssamband så verkar vikten ta ett skutt neråt dagen efter att jag ätit prinsesstårta. Det hände även härom veckan.
3,1 kilo kvar till första stora viktmålet. Då ska jag börja rida mer intensivt. Och så ska jag ha min första stora garderobsdag då jag ska plocka upp grejer från källaren som jag med stor sannolikhet kommer att kunna använda. Förhoppningsvis är det även dags att plocka undan vinterkläderna vid det laget!
De dagar du ätit prinsesstårta, har du legat högre på det totala kaloriintaget då?
Aha, ok.Nej, prinsesstårtan har fått bli middag.
Nya tag! Nytt jobb, stress och sjukdom, så jag har struntat i att ha koll på vikt och mat.
Ställde mig på vågen i morse, upp ett kg sen jag slutade. Mindre än jag oroat mig för iaf.
Nä det är ju vad det kan diffa en dag bara.Hoppas att jobbet blir bra och att du får vara så frisk som möjligt nu! Och ett kilo är ju inte mycket.