Här är dom flesta radhus dyrareHär kan en bo. 5 minuter till tågstationen. https://www.hemnet.se/bostad/villa-...utm_campaign=tipsa&utm_content=android-mobile
Försök få den gården till billigare pris i bebodda trakter.![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Här är dom flesta radhus dyrareHär kan en bo. 5 minuter till tågstationen. https://www.hemnet.se/bostad/villa-...utm_campaign=tipsa&utm_content=android-mobile
Försök få den gården till billigare pris i bebodda trakter.![]()
2 ridhus inom skrittavstånd. Superfina ridvägar.Här är dom flesta radhus dyrare.
Ja absolut. När vi pratar Östergötland så är ju en gård mycket dyrare här runt Skärkind/norsholm och omkring än Åtvidaberg där ju färre verkar vilja bo som exempel. Nu vet jag dock inte om hur det ser ut med tävlingar där utifrån den punkten just. Men runt Norrköping och Linköping är ju tex Mantorp, Kimstad mm nämnda. Även okej avstånd till VRF som ju ligger på vikbolandet och också är lite större tävlingsmässigt runt mina trakter.Priset på gårdar är mest kopplat till pendelavstånd till arbetsmarknaden.
Nära Stockholm = jättedyrt.
Likadant i Sörmland.
Men det finns områden som ligger avsides, är jättefina och extremt prisvärda i Uppland, Västmanland, Sörmland samt inte minst Östergötland.
Ydre t.ex. Vackert så att man smäller av.
Off har dock fördelen att det ofta blir billigt där.Väldigt vackert men då börjar det bli jobbigt långt istället
Dåliga kommunikationer och jävligt off.
Mycket för pengarna!Här kan en bo. 5 minuter till tågstationen. https://www.hemnet.se/bostad/villa-...utm_campaign=tipsa&utm_content=android-mobile
Försök få den gården till billigare pris i bebodda trakter.![]()
Off har dock fördelen att det ofta blir billigt där.
Med så stora växthus så behövs det nog yta för tillredning. Dreggel dreggel.Mycket för pengarna!
Men 3 kök är kanske att överdriva litet för helt vanliga människor?
Ja jag skulle nog säga att generellt går boendepriser och ”nära till träning och tävling” hand i hand. Med vissa undantagJa absolut. När vi pratar Östergötland så är ju en gård mycket dyrare här runt Skärkind/norsholm och omkring än Åtvidaberg där ju färre verkar vilja bo som exempel. Nu vet jag dock inte om hur det ser ut med tävlingar där utifrån den punkten just. Men runt Norrköping och Linköping är ju tex Mantorp, Kimstad mm nämnda. Även okej avstånd till VRF som ju ligger på vikbolandet och också är lite större tävlingsmässigt runt mina trakter.
Mycket för pengarna!
Men 3 kök är kanske att överdriva litet för helt vanliga människor?