• Tjatter
  • Trådstartare Trådstartare Ajda
  • Startdatum Startdatum
  • Svar Svar 9
  • Visningar Visningar 779
Alla av Myazaki typ :)
Den fantastiska räven, piraterna, rango, Tintin, Wallace och groomit, Kalle och Chokladfabriken, Fantastiska vidunder, Coraline och Narnia skulle säkert passa bra också beroende på vad ni redan sett/inte sett. :)


Resan till Melonia, älskar den!

Älskar också Resan till Melonia men det känns som den är mer för vuxna som förstår kopplingen till Stormen samt är okej med grafiken snarare än barn idag som är vana vid modernare animation :)
 
Älskar också Resan till Melonia men det känns som den är mer för vuxna som förstår kopplingen till Stormen samt är okej med grafiken snarare än barn idag som är vana vid modernare animation :)
Jag vet inte det... tror det är väldigt individuellt. Vet flera barn i den åldern och även yngre som uppskattat filmen. Den är ju bra även om man inte kan sin Shakespeare.
 
Mamma Mia (både 1 och 2)
Disneyfilmer
Pixarfilmer
Kalle och Chokladfabriken
Pirates of Caribbean-filmerna
Indiana Jones-filmerna
 
En du absolut inte ska se är The Lobster :angel: hur rolig den än låter på beskrivningen. Jag och min systerdotter gjorde det misstaget. Lät som en kul lite åt romcom hållet. Det var den inte.
 
Jumanji kanske skulle kunna vara ett alternativ också (baserat på att jag tittade på den gamla filmen när jag var barn :angel: :D)
 

Liknande trådar

Fritid Nästa helg ska jag och snart 8-åriga dottern till Malmö för att gå på konsert. Har ni några tips på andra aktiviteter som är passande...
Svar
0
· Visningar
164
Kultur Jag är mitt inne i den värsta perioden på året för mig. Allt är grått, trist, kallt och deppigt. Det hela kulminerar runt 10 december... 3 4 5
Svar
92
· Visningar
5 472
Senast: Habina
·
R
Kropp & Själ Jag funderade på om det här var värt en egen tråd, men å andra sidan har den här tråden spretat åt så många olika håll redan, så varför... 2 3 4
Svar
69
· Visningar
2 644
Senast: Sel
·
  • Låst
IT & mobiler När jag går och lägger stänger jag oftast av mobilen på nätterna. Känner inget behov av att vara nåbar på nätterna. Händer det något... 7 8 9
Svar
160
· Visningar
6 236
Senast: Mineur
·

Bukefalos, Hästnyheter, Radannonser

Allmänt, Barn, Dagbok

Hund, Katt, Andra Djur

Hästrelaterat

  • Dressyrsnack nummer 18
  • Chat GPT
  • Annonsera Mera VIII
Tillbaka
Upp