Lemmy fyller 10 år i januari. Jag hoppas att han får vara fräsch och med mig i många år till. Om han är fräsch och pepp så vill jag satsa på det svenska veteranchampionatet. Det hade varit kul med det norska också, men jag vet inte om det blir nått norge nästa år.
Lita är junior till i mars och jag satsar på att försöka få det svenska juniorchamionatet på henne. Sen blir det paus från utställningar ett tag och vi ska göra annat. Vi är anmälda till Muddy Paws. Hon ska göra BPH. Jag tänkte eventuellt gå rallykurs med henne, eller mer agility? Om det blir rally för henne så ska nog Lemmy också få.
Hittar jag en draghundskurs så ska jag gå den. Vill lära mig åka skidor och lära henne att dra. Vi fortsätter med simningen då den gör henne gott. Hon ska också röntgas under året.
Det är europavinnare i Stockholm i september, planen är att ställa båda där.
Jag hoppas på en valp nästa år