Vad gör vi del CXXVI

  • Tjatter
  • Trådstartare Trådstartare Sryoqwe
  • Startdatum Startdatum
  • Svar Svar 2 003
  • Visningar Visningar 77 472
Status
Stängd för vidare inlägg.
Kisse gillar INTE vädret. Hon vrålade och ville gå ut när jag kom hem och när hon varit ett rätt kort tag vrålade hon på bron och ville in! :laugh:

Edit: Sedan var hon skitdryg så elaka matte hävde ut henne igen :angel:

Edit 2: Så nu ska jag elda så det är varmt när hon kommer in :heart
 
Och ja, det blev en liten krukväxt köpt idag :D
20210311_170801.webp

Med betoning på liten! :rofl:
 
Har lagt mig i sängen under täcket med kläderna på. Katten har fått mat så alla måsten är gjorda :cool: (mat till mig själv kan jag ju vänta med :angel:)
 
Mycket snöigt och blåsigt. Tyvärr blir det bara slask :down: mycket mysigare om det stannat kvar vitt istället.

Jag har hämtat och lämnat paket. Det står kartonger i hela arbetsrummet. Har rengjort i datorn med nästan en hel flaska luftspray. Hoppas innerligt att det inte är grafikkortet som krånglar för då blir jag tokig. Vet att det inte är cpu eftersom jag har koll på temperaturen. Måtte jag bara inte behöva köpa ett nytt :nailbiting:
 
Kom hem nästan helskinnad. Ett sånt där avspärrnings staket för byggen blåste på mig när jag gick förbi den. Som tur är hann jag se att den skulle ramla mot mig (den hade två stora plåtskyltar på som fungerade som segel) och ta emot den och hoppa undan samtidigt. Har nu ont i axeln och handleden men känns som att det kommer gå över bara jag är lite försiktig.

Nu mat :up: och te!
 
Megara lyckades bryta sig in i godislådan :meh: Nu har hon moffat mucho. Går omkring och kräks lite slem då och då. Däremellan försöker hon, som den optimist hon är, att bryta sig in igen. Hemska matte är just nu mest intresserad av att hon inte kräks på mattan eller soffan och varken hennes eller min säng.
 
Var vrålhungrig, åt ganska fort. Ja vad händer då?! Tom mage med luft får tuppjucket och ska skicka upp luft...Men innan jag kom så långt som till ett gäng rapningar fladdrade det som fan i hjärttrakten....Innan man kommer på att det mycket troligt berodde på luften och inte hjärtat som spökar. Underbart värre
🙃
.
Vi kan säga såhär; stick en nål i mig och det känns som alla gaser skulle pysa ut
🤣
🤣
🤣
 
Senast ändrad:
Status
Stängd för vidare inlägg.

Liknande trådar

Kropp & Själ Jag tror att jag kan upplevas som smart. Jag läser mycket, har en akademisk utbildning och är bra på mitt jobb. Men jag har också läst... 2 3 4
Svar
65
· Visningar
3 189
Samhälle Jag fick en fråga från en kompis ifall hon kunde få mitt personnummer då hon hade gjort en säkerhetsprövning för ett jobb och de hade... 3 4 5
Svar
85
· Visningar
6 806
Senast: Kaktus
·
Svar
465
· Visningar
12 852
  • Låst
Tjatter Dödstrött pga allergi och allergimedicin men vilket ljuvligt väder det var igår! Inte lika trevligt idag men uppehåll ännu så jag ska... 99 100 101
Svar
2 000
· Visningar
70 469

Bukefalos, Hästnyheter, Radannonser

Allmänt, Barn, Dagbok

Hund, Katt, Andra Djur

Hästrelaterat

Tillbaka
Upp