Vad gör vi? del XLVIII

Status
Stängd för vidare inlägg.
Funderar på lite te och försöker underhålla sjukt barn så han kanske kan få behålla sin mat. Stackaren har levt på fruktpure och vätskeersättning sen igår då han inte fått behålla något annat. Men nu har vi provat att ge honom hälften av en vanlig måltid så håll tummarna att han får behålla det då han inte spytt sen igårkväll :up:
 
Känner mig en aning mör, men 5 timmar i luftgevärshallen är gjorda, bord som går att hänga ner är uppsatta i korridoren, en ny dörr insatt i en av luftgevärshallarna för att slippa krypa under borden, det är skurat och städat i upphållsrummet, trasiga stolar utburna och "nya" soffor ska hämtas ikväll. En soffa fick vi gratis bara vi hämta den, och sen får vi betala 450 kr för en tre sits soffa och en två sits soffa i skinn. Det blir kanon inför nästa helgs tävlingar!
 
Hehe, särbon har flera sådana skyltar uppsatta (några har han fått av den bättre hälften :angel:). Blir någon kränkt är det skitenkelt, bara att svänga ut på 92:an igen :idea:

Den här kanske?
229ac73352cc33de5b8963c2f58d189c.jpg
Jag har den på svenska och 1,2sek.
 
Har fått erbjudande om en hund på foder. Tål att funderas över. Vi har träffat hunden innan och det är en gammal vän i till mig som har henne.
 
Status
Stängd för vidare inlägg.

Liknande trådar

  • Låst
Tjatter Dödstrött pga allergi och allergimedicin men vilket ljuvligt väder det var igår! Inte lika trevligt idag men uppehåll ännu så jag ska... 99 100 101
Svar
2 000
· Visningar
70 652
  • Låst
Tjatter Katten njöt i solen tidigare idag (jag njöt av den utomhus). 99 100 101
Svar
2 010
· Visningar
69 243
Tjatter Några dagar för sent men vi kör väl i år igen?! Det går ut på att man ska undvika att höra WHAMs Last Christmas i original under... 4 5 6
Svar
111
· Visningar
3 580
Senast: MJLee
·
Tjatter Har ni någon smålustig grej som ni brukar göra, som ni trodde ni var ganska ensam om, men som det senare visat sig att är något som... 2 3 4
Svar
63
· Visningar
4 393

Bukefalos, Hästnyheter, Radannonser

Allmänt, Barn, Dagbok

Hund, Katt, Andra Djur

  • Uppdateringstråd 31
  • Smitare - hur gör ni?
  • Valp 2025

Hästrelaterat

Tillbaka
Upp