Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Lite lättare träning var det idag ja... Slutade med 10 min löpning, ett pass Bootcamp direkt följt av ett pass Abs Attack... nu är jag redo att dö, men fan vad grym jag var och vad bra jag jobbade på båda passen! Jag är faktiskt lite stolt över mig själv, ett asbra sista gympass som 22-åringoch efter det är tanken att jag ska klämma in ett gymbesök innan jobbet. Lite konditionsträning och lättare alltiallo-styrka får det nog bli, för på tisdag (min födelsedag!) är det PT-pass som gäller och vis av erfarenheten vet jag att man inte bör gå dit med träningsvärk
Har dom ingen gymintroduktion eller så som du kan hänga med på?Hej igen! Var här en sväng i våras men sen så hade jag för mycket att göra så det blev ingen träning utöver ridningen.
Men nu är jag tillbaka! Har flyttat och har ett gym 20 m ifrån lägenheten. Har skaffat gymkort (eller chip, snarare. Öppetider 04-01!) men... jag är skitnervös över att gå dit!
På mitt gamla gym så hade jag sån koll på maskiner och bänkar och vikter och det var inte alls mycket folk där. Och om det var det så kände jag mig ändå trygg för jag var liksom stammisen.
Men nu... Mycket mer folk om man inte är där jättetidigt eller jättesent, och jag känner mig jätteosäker för jag vill inte vara ivägen och jag vill inte att någon ska tycka att jag är klen eller gör fel nu när jag inte tränat på ett tag.
Jag vet att det är ett mini-problem och att det bara är att ta sig i kragen och gå dit. Men jag blir liksom illamående för att jag blir så nervös och skjuter upp det varje dag. Peppa mig någon?
Har dom ingen gymintroduktion eller så som du kan hänga med på?
Då blir du ju visad maskinerna/gymmet i övrigt
Annars kanske du kan testa att gå dit jättetidigt/jättesent nån dag för att känna in stället under lugnare former? För att sen kunna köra andra tider när du har lite mer koll på läget.
Det kommer gå fint!
Låter som en bra plan! Man ska vårda själen i första hand, för utan den gör kroppen ändå ingen nyttaJag har varit på en snabbversion av sådan. Så jag har ju koll på vilka redskap jag vill använda egentligen.
Ja, det är nog så jag för göra för att känna mig lite mer bekväm! Sen kanske man ska försöka hinna med att sova lite mer och ta hand om sig själv så att man inte vill gråta så fort man tänker på att göra något som tar imot lite.
Det blir en myskväll med mig själv, sova tidigt och sen upp och träna imorgon innan skolan!