Vad gör vi? Del CLXXXIII

Status
Stängd för vidare inlägg.
En av de stora skillnaderna är att vi som inte bor i stan får snön plogad ut i diket. Och det är inte lika tät trafik.

Stockholmssnö måste fraktas bort så fort det blir lite mer än nån cm. Det funkar liksom inte att lägga allt på trottoaren (som i min centralort....)
Det fungerar inte men dom gör det ändå! Speciellt upp på bilar som står parkerade på gatuparkering.
 
Försöker förstå varför jag står här vid datorn istället för att laga mat, som min tanke var. Har lyckats knäcka ägg till en omelett, och ska misshandla lite brytbönor och sockerärtor att fräsa upp och ha till, men ändå lockar datorn mer.
Blev något ätbart till slut
IMG_20230922_183903_139.webp
 
Status
Stängd för vidare inlägg.

Liknande trådar

  • Låst
Tjatter Dödstrött pga allergi och allergimedicin men vilket ljuvligt väder det var igår! Inte lika trevligt idag men uppehåll ännu så jag ska... 99 100 101
Svar
2 000
· Visningar
70 979
  • Låst
Tjatter Katten njöt i solen tidigare idag (jag njöt av den utomhus). 99 100 101
Svar
2 010
· Visningar
69 501
  • Låst
Tjatter Jag sitter och jobbar. Oklart vad katten gör men det är något som låter... hon var iaf ute tidigare idag. Edit: Tydligen dödar hon en... 99 100 101
Svar
2 001
· Visningar
71 218
Senast: tanten
·
Tjatter Viktigt att stretcha när en jobbat hårt! 50 51 52
Svar
1 022
· Visningar
29 910

Bukefalos, Hästnyheter, Radannonser

Allmänt, Barn, Dagbok

Hund, Katt, Andra Djur

  • FÅRtråden
  • Vilken ras passar mig?
  • Akvarietråden V

Hästrelaterat

Tillbaka
Upp