Vad gör vi? Del LXXIV

Status
Stängd för vidare inlägg.
Ja, det var den sömnen det. Nu är det ingen idé att sova heller pga ska upp om typ 4 timmar. Tandläkarbesök. Hoppas på att jorden hinner gå under innan dess. Gillar definitivt inte tandläkaren längre. Eller jo, kan gilla dem men inte deras förbaskade slaktverktyg :mad:
 
Ja, det var den sömnen det. Nu är det ingen idé att sova heller pga ska upp om typ 4 timmar. Tandläkarbesök. Hoppas på att jorden hinner gå under innan dess. Gillar definitivt inte tandläkaren längre. Eller jo, kan gilla dem men inte deras förbaskade slaktverktyg :mad:
Och jag håller med du.:nailbiting:
 
@Marita73 Hur ser det ut nere hos dig? Du har väl anlänt till jobbet.

Jag är på jobbet! Börjar inte förrän fem men har ett gäng mil att köra på mindre bra vägar.
Det vräker ner snö och är någon minusgrad. Det hela ska övergå till regn under dagen vilket jag inte alls ser fram mot. Jag är så less på regn och lera nu :arghh:
 
Någon hade lagt upp en post hos Uttergruppen på fejjan och efterfrågat en Svensk fotograf som hette Johansson och kommit och tagit foton på uttrarna. Men personen hade tappat bort kortet med kontaktdetaljerna.

Den enda jag hittade när jag sökte var Erik Johansson. Personen tyckte dock att dennes Johansson var yngre.

Finns det yngre personer än 85: or??? :confused::confused::confused: Det är ju väldigt ungt i mitt tycke :rofl:

Om någon vet om en urban vildlivsfotograf med efternamnet Johansson får ni säga till :D
Min chef/kollega är 94:a... :cautious:
 
Suck, när jag kan somna på kvällen flyr JB på natten. Försökt somna om i mer än tre timmar och nu ger jag upp. :meh: Sitter och läser coleslaw recept på nätet.
 
Håller på att få krupp!

Varför i hela helvetet är Word 2016 så förbannat jävla värdelös. Känner mest för att slänga datorn i något jävla hörn.

Jag jobber arslet av mig och det f******e j***a h******t vägrar att göra spellcheck, jag behövde byta till Brittisk engelska och nu kommer det ingen highlight på något. precis alla knappar som ska vara otryckta är otryckta för att den ska göra spellcheck, säger jag till den att göra en check av hela dokumentet så kommer det tillbaka utan fel trots att jag kan se felstavningar!

Är så arg, jag har ingen jävla tid att spendera timmar för att leta rätt på ett korkat jävla problem på ett program som kostar multum och där en av dess mest viktiga funktioner vägrar att funka!
 
Det är halvskönt att jobba med utomhusställverk idag. Blåser och snöar som aldrig förr (bara liiiite överdrivet, men ändå ;)).
 
Jaha, då ska jag skicka ett brev till Kanada i dag. Så jag får ägna tid åt att ta reda på hur man skriver adressen i rätt format.


Jag försöker. Men nu är jag stressad faktiskt. Det blev lite väl mycket som ramlade ner över huvudet på mig idag. Det där som chefen bad mig göra igår (när jag slutat för dagen) kommer jag inte att hinna idag.

adressen pa post till Canada skrivs sa har.

Namn eller foretag
nummer pa gata och sedan namnet
staden
provinsen
Canada
och sist postnummer
 
:arghh: En gång var vi på Ikea i tre dagar, och det verkar bli en fjärde... Jättebra när vi kommer på att vi ska ha en grej och båda fattar fel när vi står och funderar på vilken förpackning vi ska ha och kommer hem med helt fel. Jag törs ta mig sjutton inte ställa mig vid returkassan en gång till, i dag hälsade de till och med och frågade om allt var bra. :o

Nar jag kopte mitt kok pa IKEA visste flera stycken vilket datum jag handlat aven om jag inte visste det. :confused: och flera stycken halsar fortfarande pa mig med namn :o Och har har vi ett ars aterlamningstid ... med eller utan kvitto, sa det ar manga som passerar.:cautious:
 
Status
Stängd för vidare inlägg.

Liknande trådar

Tjatter Jag vill göra något i sommar på min semester. Jag känner att jag vill uppleva något och liksom unna mig själv någonting.😊 Kanske resa... 2 3
Svar
46
· Visningar
2 309
Senast: corzette
·
Tjatter Har ni någon smålustig grej som ni brukar göra, som ni trodde ni var ganska ensam om, men som det senare visat sig att är något som... 2 3 4
Svar
63
· Visningar
4 420
Relationer Jag fick en fråga från min partner här om dagen, som gjorde mig lite bestört... Han frågade vad jag skulle med honom till om det inte är... 2
Svar
31
· Visningar
3 005
Tjatter Viktigt att stretcha när en jobbat hårt! 52 53 54
Svar
1 075
· Visningar
37 549
Senast: dobbis
·

Bukefalos, Hästnyheter, Radannonser

Allmänt, Barn, Dagbok

Hund, Katt, Andra Djur

Hästrelaterat

Tillbaka
Upp