Jag kan ta DL typ när som, men det kan hända att jag inte kollar datorn på några timmar, så jag kan behöva lite förvarning
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Ja, du kan väl kolla vem som först hade den korrekta rollistan och meddela vem som vann? Och nej, @Habina räknas inte.![]()
@LenaH kan få rösta åt migDe som verkar piggast på att köra ikväll är ju ett gäng spöken. De kanske vill avgöra?![]()
Regel nr. 4: Kom ihåg regel nr. 1!......
Hade du nåt på hjärtat?......
Vem ska jag välja att rösta på då?Gah, ni är nog ulvar allihopa! När jag letar efter den sista goda specialrollen känns det som att jag letar efter en stor lysande röd pusselbit och jag har tre små bruna bitar att välja på.
Artline lyckades ju hinta så bra i förra leken att hon var siare att tom. jag uppfattade hinten (även om hon nu var ulv då), så det faktum att jag inte kan placera henne alls gör mig misstänksam
Snurrfian faller lite i samma kategori, borde inte hon kunna övertyga mig om hon nu faktiskt vore god?
Och hemlig har jag som vanligt inte en susning om var jag har, men eftersom jag aldrig förstått mig på henne så kanske det ändå är hon som är god?
Så @hemlig , om inte någon av de andra lyckas motivera varför de är goda så är jag nog beredd att följa din röst, tror jag
OM du nu har den goda rollen jag saknar så är de väl troligtvis ulvar båda två (om det bara var tre ulvar från början så är då en bybo, men då borde kanske hon ha protesterat när cirkus räknade ut att det bara var specialroller kvar), och i så fall är det ju bara att blunda och pekaVem ska jag välja att rösta på då?![]()
Du menar att det är du och jag mot bägge de? Hoppas du inte grundlurar mig nu, men jag litar på bsf.OM du nu har den goda rollen jag saknar så är de väl troligtvis ulvar båda två (om det bara var tre ulvar från början så är då en bybo, men då borde kanske hon ha protesterat när cirkus räknade ut att det bara var specialroller kvar), och i så fall är det ju bara att blunda och peka![]()
Jag håller med om teorierna om Gabby. Nu när vi vet att Q är ond. Jag känner mig tveksam till om en ulv hade outat sig så. Men samtidigt tycker jag en avgörande röst på fio var konstig i det läget. Gabby har inte heller skrivit något som gör så hon känns god så hon är absolut min största misstänkta.
Om Gabby är ond. Så funderar jag på om även Bumpo är ond. Både Q och Gabby röstade på henne. Jag tänker att de kanske hellre ville offra en kollega som inte var så aktiv istället för de själva men varför de skulle välja att offra en kollega vet jag inte utan det är mest en känsla. Hade de velat försöka få ut en god så kunde de ha röstat på en god som redan hade röster. Deras röster på bumpo kändes väldigt oväntade.
DD röst på Cirkus förstår jag inte riktigt. Men jag vet inte heller om en ond DD hade röstat så.
Cirkus, Bsf och Hedinn tycker jag skriver kloka inlägg och jag vill att de ska vara goda men de kan lika gärna luras.
Snurrfian och Hemlig har jag dålig koll på. Dock får jag känslan av att hemlig vill dra nytta av att hedinn med flera har misstankar mot mig. Men det är bara en känsla.
Tur att du skrev det där i blått, annars hade du sagt att du är ulv, för bara en ulv kan ju ha en ulvsyster@Min lilla ulvsyster påstår förresten att rollistan till nästa(?) lek är färdig nu. (Men jag tror det är bäst att jag granskar den nån gång när jag inte håller på och leker utan är mer fokuserad.)
Äh, jag tycker det är väldigt talande om mig och min syster att jag varit god i alla lekar jag varit med i och hon varit ulv i alla (1) hon varit med i.Tur att du skrev det där i blått, annars hade du sagt att du är ulv, för bara en ulv kan ju ha en ulvsyster![]()