Jag räknar med att köpa något, när jag väl har fått ordning på det ekonomiska osv. Har en del att ordna med nu och behöver framförallt ta mig igenom min provanställning på jobbet. Inte för att jag tror att de kommer vilja annat än ha kvar mig även efter provanställningen, men det är inte läge att försöka köpa bostad innan det är definitivt

Med det sagt, så om det dyker upp något bra att hyra så hade det nog varit skönt, just för att det (med bra hyresvärd) blir enklare.
Nu hoppas jag på att få hjälpa till lite med skötseln på gården jag nu bor på. Tex ska vägen mellan gården och stora vägen plogas med traktor på vintern. Det hoppas jag på att få göra

Annars tänker jag att just pyssel i trädgården är typiskt sådant som jag hellre skulle göra än att sitta inne vid en tv/dator efter jobbet eller en ledig dag.