Ännu en icke-matprodukt men alltså HISS till dessa öronproppar som jag köpte på apoteket i Sverige när jag var där i somras!
Visa bifogad fil 190218
Jag är ganska lättstörd när jag sover, eller åtminstone när jag ska somna, och har testat otaliga modeller och varianter men tillslut återgått till vanliga skumproppar även om de aldrig riktigt varit ljudisolerande nog. Men de här passar mig verkligen helt perfekt, de är superlätta att sätta i, känns inte alls även om man som jag sover på sidan, och är otroligt bra på att stänga ute ljud. Så pass mycket att jag fått höja ljudet på telefonens alarm eftersom jag höll på att försova mig de första morgnarna jag hade propparna i

Extra plus för att man får ett litet fodral till vilket gör att de är svårare att slarva bort, och för att de går att tvätta hur många gånger som helst!